6 kolejka: Strzelec - Koszyce 4:4

Skorpion zawstydził III ligę :-)

• autor: strzelec, 2012-03-11 07:32

W piątkowym finale 3 ligi stała sie rzecz zaskakująca, zespół na który nikt nie stawiał nawet w finale, wygrał rywalizację o awans do 2 ligi w naszej klasie rozgrywkowej.

Zespół bez nazwisk, zespół, który wydawało się nie dużego potencjału, aż wreszcie zespół który nie błyszczał przez cały sezon zasadniczy. Jednak małymi kroczkami, konsekwentnie podążał do celu.

Do pewnego momentu nie było wiadome czy Skalbmierzanie awansują do play offów, ponieważ walkę prowadzili z Przemykowem. Pamiętam jak analizowałem warianty dla tych dwóch drużyn, kto by się spodziewał, że wśród tej dwójki będzie późniejszy mistrz :-)

W 1 rundzie play offów Skorpion trafił na Kilko Wiejskiej. Nie ukrywam, że sam myślałem, że zostaną rozjechani przez tą dobrze naoliwioną maszynę z Małopolski. Po pierwszym meczu, w dość nerwowych okolicznościach padł remis. Złożyłem to na karb „wypadku przy pracy”. Jednak w meczu rewanżowym Skorpion wygrał. Od początku zagrał niezwykle agresywnie, na pograniczu faulu, a niekiedy przekraczając te przepisy. Styl ich gry to właściwie brzydota i ktoś może powiedzieć – antyfutbol, ale antyfudbol niezwykle skuteczny. W tym stylu przypominają nam naszą drużynę z corocznych pucharów wójta. Kiedy to nasza druga drużyna właśnie w ten sposób gra. Ambitnie do końca, na pograniczu faulu. Niestety w Kazimierzy tego nie graliśmy w żadnym meczu. Postawiliśmy raczej na próbę gry podaniami, ładnej dla oka i przede wszystkim ofensywnej. A ponieważ za styl w piłce punktów nie przyznają to jesteśmy z Kilosami tutaj gdzie jesteśmy :-) Czyli dzisiaj (niedziela) walczymy o 3 miejsce w 3 lidze :-) Kto wygra zgodnie z regulaminem zagra w barażu o miejsce w 2 lidze, kto przegra przynajmniej na dzień dzisiejszy nie będzie się mógł pochwalić znajomym że zagra w przyszłym sezonie na drugoligowym froncie :-)

Finał Skorpionowi ułożył się bardzo dobrze bo już przed mecze okazało się że nie zagra Ciemiera. Ile ten bramkarz jest wart dla Poker Stars, pokazał mecz ze Strzelcem, w którym ten zawodnik zapewnił awans do finału drużynie z Kazimierzy. Dołożyć do tego podobnie konsekwentną, miejscami brutalną grę i dobre przygotowanie fizyczne Skorpiona i mamy sukces :-)

Tak patrząc z perspektywy cieszę się, że to właśnie Skorpion awansował. Bo jest to zespół który gra swoimi zawodnikami, bez zaciągu wśród zawodowców i niespinający się nie potrzebnie. Powodzenia w 2 lidze i miejmy nadzieję, że cała nasza czwórka z play offów tam wyląduje, bo patrząc na niektóre zespoły z dołu tabeli 2 ligi to nie wyobrażam sobie żeby one tam dalej grały :-)

autor: Aksamit93KW 2012-03-11 09:07:02

Profil Aksamit93KW w Futbolowo Dobrze napisane. Mimo, że Scorpion grał brzydko to jednak nie można im odmówić ambicji i chęci walki, dzięki której wygrali ligę. Z jednej strony można się cieszyć, że zespół który nas pokonał w barażach wygrał ligę. Z drugiej strony, mogliśmy być na ich miejscu :D
Gratulacje dla chłopaków ze Skalbmierza i powodzenia w II lidze.
Nam pozostaje walka o III miejsce. Oby mecz wyglądał o wiele ładniej dla oka niż te mecze z barażów, niech kibice też coś mają od życia :)