10 kolejka: Strzelec - Witowinka 0:5

Podsumowanie 5 kolejki III ligi PLF

• autor: strzelec, 2011-12-15 11:30

Runda zasadnicza jest już praktycznie na półmetku. Za nami 5 kolejka, w której największą niespodzianką wydaje się być jedyny remis wśród 6 meczów.

Tyczy się to meczu Zorza Mikołajów – Naprzód Skalbmierz II, w którym padł remis 3:3. Mecz którego przebieg wywołał trochę komentarzy na naszej stronie i to dość sprzecznych. Jednak większość z nich wskazuje że to Zorza była lepszym zespołem i to ona zasłużyła na zwycięstwo. Ale ponieważ za styl w piłce punktów nie przyznają i liczy się to co w siatce, to zespoły musiały się podzielić punktami. Na pewno jest to bardziej strata punktów dla Naprzodu II niż zysk jednego, ale i tak nadal Skalbmierzanie utrzymują przewagę nad Zorzą, z którą sąsiadują w tabeli.

Kolejny mecz był obszernie przez nas zrelacjonowany :-) czyli spotkanie Strzelec Chroberz – Polonia Sędziszowice II, które zakończyło się wysokim zwycięstwem Strzelca 12:3. Niespodzianki więc nie było.

Skromnie bo tylko dwoma bramkami wygrali Sędziowie z ostatnią w lidze Bolesną Prawdą. Patrząc na skład zwycięzców nie zanotowaliśmy jakiś większych wzmocnień, poza chyba tylko jednym chłopakiem, którego nie widać było w spotkaniu z Demotywatorami. Trzeba jednak przyznać, że Sędziowie okazji do podwyższenia mieli co niemiara. Jednak sytuacje w których pudłowali warte były oka kamery, bo nie jeden film komediowy można by było obdzielić :-)

Demotywatorzy zaskakująco jak dla mnie nisko przegrali z Kilo Wiejskiej, tylko 0:5. Spodziewać się można było wyniku dwucyfrowego, ale kolejny raz zawiodła skuteczność „Kilosów”. Ważne są jednak 3 punkty i mecz na zero z tyłu.

Skorpion Skalbmierz, nazywany przez nas solidną ekipą pokonał dobrze ostatnio spisujące się Malibu Słonowice 2:0. Rozmiary zwycięstwa może nie powalają na kolana, ale trzeba powiedzieć, że Malibu w ostatnich dwóch meczach zanotowało dwa zwycięstwa. Skorpion inkasując 3 punkty cały czas „trzyma” się czołówki i miejsc premiowanych grą w play offach. Czy wytrzyma to tempo? Być może będziemy musieli poczekać do 8 kolejki, kiedy to Skorpion zmierzy się z liderującym Strzelcem.

Jeśli chodzi o mecz Przemykowa z Drink Team to przedstawiam obszerną relację nadesłaną nam przez Internautę, za którą serdeczne dzięki.

Od pierwszego gwizdka zespół z Przemykowa rzucił sie do ataku. Konsekwencją ofensywnej gry były stwarzane sytuacje bramkowe, które na początku meczu nie były wykorzystywane głównie po przez świetną postawe bramkarza zespołu z Drink Team, który w praktyce dwoił sie i troił aby nie puścić bramki. Aczkolwiek przewaga zespołu z Małopolski była na tyle zdecydowana że kwestią czasu bylo kiedy padną gole.

I faktycznie po kilku minutach zdecydowanych ataków padł pierwszy gol dla zespołu z Przemykowa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4-1. Warto odnotować że zespół Drink stworzył tylko jedną stuprocentową sytuacje, która zakończył się golem.

W drugiej połowie w zespół z Przemykowa dokonał wielu zmian co jednak znacząco nie wpłynęło to na przebieg spotkania, ponieważ w pełni kontrolował przebieg spotkania. W drugiej połowie zespól z gminy Koszyce strzelił tylko jedną bramkę, mimo wielu sytuacji. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-1, który nie do końca pokazuje przebiegu tego spotkania. Przy lepszej skuteczności zespół z Przemykowa zanotował by kolejny wynik dwucyfrowy. Na prawdziwą ocenę możliwości zespołu z Przemykowa będziemy musieli poczekać do 7 kolejki gdzie dojdzie do pojedynku dwóch ofensywnie usposobionym zespołów z Małopolski czyli Kilo Wiejskiej. Bo najbliższy przeciwnik Naprzód Skalbmierz szczerze mówiąc bardzo wątpię czy będzie w stanie powalczyć lub choćby nastraszyć zespół z gminy Koszyce. Oglądałem też mecz Mikołajowa z Naprzodem ale w praktyce mecz ten był bardziej śmieszny niż ciekawy dlatego też nie chce mi się go opisywać.

autor: ~zawodnik 2011-12-15 12:26:21

avatar Mecz idealnie pokazuje jak było w meczu z polonią :D A Przemyków przecież już został sprawdzony przez Strzelca w 1 kolejce ;-)

autor: ~dasdf 2011-12-15 12:44:53

avatar Kilka stuprocentowych sytuacji i kiksów w meczu sędziów nie powstydziłby się zespół kabaretowy :D

autor: strzelec 2011-12-15 13:53:25

Profil strzelec w Futbolowo Dlatego chciałem zapytać to jakim cudem oni są tak wysoko?:-)Żartuje oczywiście odpowiedź jest banalnie prosta. Nie grali z nikim z czołówki: Strzelcem, Kilo, Przemykowem czy Skorpionem. Po pierwszym meczu z kimś z tej czwórki będzie można ocenić ich potencjał :-)

autor: ~akm 2011-12-15 15:05:56

avatar Jeszcze ze 2 kolejki i będzie trzeba czekać do playofów żeby były jakies emocje.

autor: ~och 2011-12-15 15:58:37

avatar No dla Skalbmierza to jest duza strata ten remis nie tego spodziewaliśmy sie, Myśleliśmy o wygranej i wyszliśmy za bardzo pewni , Dlatego należy wyciągnąć wnioski i skoncentrować sie na następnym meczu.

autor: ~kaz 2011-12-15 16:06:54

avatar myślisz że w play off będą jakieś emocje jak się spotka w półfinale strzelec-przemykow czy kilo-sędziowie to już w obu spotkaniach będą bardzo wysokie wyniki i niedzielne mecze będą tylko meczami towarzyskimi bo wcześniej wszystko się rozstrzygnie.

autor: ~do och 2011-12-15 16:16:47

avatar a czego ty się spodziewałes wygranej 3punktów i walki o awans do 2ligi. To że udało wam się pokonać słabych przeciwników nie znaczy że jesteście solidnym zespołem. Szczęśliwy remis w ostatniej kolejce i naprzód smutny bo zasłużyli na zwycięstwo mimo że 2gole strzelona były bardzo szczęśliwe. Może jeszcze powiesz że w najbliższej kolejce liczycie na wygraną

autor: ~akm 2011-12-15 18:12:34

avatar ale masz jeszcze fina5 i baraze.