I liga PLF: Strzelec - Caffaro Kazimierza Wielka

Grali o Puchar Wójta (foto)

• autor: strzelec, 2011-12-08 14:25

Ogromne emocje towarzyszyły finałom II Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Złota Tadeusza Sułka, który rozegrany został na hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Złotej. Do ścisłego finału awansowały 4 drużyny, a najlepszymi okazały się Strzelec I i Strzelec II Chroberz. Organizatorem turnieju był opiekun hali Marek Purchla. Mecze finałowe sędziował zawodnik IV ligowej Sparty Kazimierza Wielka Marek Sobura.

W półfinałach zmierzył się faworyzowany i teoretycznie najsilniejszy personalnie Galatcic Stawiszyce, którego opiekun Krystian Szczepański zaprosił do gry zawodników, m.in. z Buska Zdroju, w tym Pawła Bandurę mającego za sobą występy w młodzieżowej drużynie Korony Kielce. Galactic rywalizował z drugą drużyną Strzelca Chroberz. W drugim meczu natomiast pierwszy zespół Strzelca w składzie z Piotrem Gajdą, najlepszym strzelcem IV ligowej Nidy Pińczów, podejmował kolejną drużynę z naszej gminy – Królewskich, którzy posiłkowali się zawodnikami Złotego Teamu występującego w I lidze PLF.

W pierwszym meczu ambitna i konsekwentna gra drugiego zespołu Strzelca pozwoliła na dość nieoczekiwane zwycięstwo nad Galacticem 3:1 i awans Chrobrzan do finału.

Drugi mecz był bardziej wyrównany. Na 15 sekund przed końcem meczu przy wyniku remisowym, rzutu karnego nie wykorzystał Gajda i o tym kto awansuje do wielkiego finału zadecydować miały rzuty karne. Zdecydowanie lepiej wykonywali je zawodnicy Strzelca i to oni awansowali do bratobójczego finału.

Do meczu o 3 miejsce Królewscy podeszli równie zmobilizowani jak w poprzednim pojedynku i to oni mogli się cieszyć z najniższego miejsca na podium, pokonując Galactic 5:3.

Wielki finał, a więc mecz o prymat w gminie był wewnętrzną sprawą drużyn Strzelca. Luźna atmosfera i przyjacielski charakter meczu przełożyły się na wynik spotkania, który był iście wakacyjny. Strzelec I pokonał Strzelca II 11:1.

Najlepszym strzelcem turnieju został Patryk Klepacz z Galacticu.

Mecz finałowy sędziował Marek Sobura, natomiast na linii pomagał mu Przemysław Gieroń z Miernowa. Mecze eliminacyjne sędziował również Mirosław Rumas ze Złotej.

Finaliści otrzymali efektowne puchary oraz dyplomy, które wręczyli organizatorzy. Kolejny turniej o Puchar Wójta już za rok.

Końcowa klasyfikacja drużyn:

1. Strzelec I Chroberz (gmina Złota)
Skład: Łukasz Sęsoła – Adrian Doroz, Mateusz Wójcik, Damian Musiał, Paweł Sobota, Konrad Paluch, Adrian Szkoła, Piotr Gajda.
2. Strzelec II Chroberz (gmina Złota)
Skład: Kamil Konofal – Paweł Bochniak, Adam Chochorowski, Kamil Góra, Jan Kasza, Damian Węziak, Mateusz Wojas.
3. Królewscy (gmina Złota)
Skład: Łukasz Różycki  - Mateusz Kądzielski, Sławomir Pobiega, Przemysław Kądzielski, Mateusz Bucki, Tomasz Kwiecień, Cezary Odrobina, Marcin Buski
4. Galactic Stawiszyce (gmina Złota)
Skład: Marcin Szczepański - Kamil Lozia, Łukasz Madej, Patryk Klepacz, Kamil Szczęśniak, Paweł Bandura, Krystian Szczepański, Michał Warszawa.
5. Gladiator Krzczonów (gmina Opatowiec)
6. Złota (gmina Złota)
7. SDN Gacki (gmina Pińczów)
8. Niegosławice (gmina Złota)
9. Jurków (gmina Wiślica)
10 Wisła Opatowiec (gmina Opatowiec) – zgłoszona, nie przystąpiła do eliminacji.

Zdjęcia: organizatorzy
Źródło: własne

• czytano: [1900]

autor: ~pt 2011-12-08 15:03:17

avatar w każdym bądź razie gratulacje, i powodzenia w pozostałych turniejach także w kw. Jeśli mogę zapytać to nam 2pytania odnośnie hali w złotej.
1.jakie ma wymiary ta hala znaczy czy jest wpełni wymiarówa.
2. Jakie są koszty wynajmu tejże hali

autor: strzelec 2011-12-08 15:13:45

Profil strzelec w Futbolowo Plac gry jest pełnowymiarowy (chociaż mniejszy niż w Kazimierzy). Hala jest udostępniania w dni powszednie od 16 do chyba 20 oraz w soboty do 21, ale tam terminy są różnie pozajmowane trzeba rozmawiać z opiekunem. Jak chcesz więcej info to pisz do mnie na gg: 4249166